MERCEDES MR SYSTÉM VSTŘIKOVÁNÍ, SELHÁNÍ U BLOKU VÁLCŮ

22. března 2016 v 12:34
V tomto článku budeme mluvit o elektronickém řízení motoru Mercedes MR a jeho nejčastějších závadách. V tomto systému vstřikování PLD (čerpadlo, trubka, vstřikovač) je závada na jednom z bloků válců velmi běžná. Tato závade se může vztahovat k řídící jednotce, před tím, než dosáhnete takového závěru, je důležité provést několik kontrol.MR systemy jsou instalovány u nákladních vozidel Mercedes, u modelů Actros, Axor, Atego, Econic, Unimog, atd., u autobusů a dokonce u speciálních vozidel a stacionárních motorů. Tato jednotka řídí aktivaci jednotky čerpadel pro všechny válce obou bloků:
  • U 4-válcových motorů (řadový motor OM 904/924 LA). Blok 1 je tvořen jenotkami čerpadel 1 a 2 a jednotky čerpadel 3 a 4 pro blok 2.
ŘADOVÝ 4 VÁLCOVÝ MOTOR

  • U řadových 6ti válců se používají dvě varianty pro vozidla Mercedes (řadové motory 0M 906/926 LA a motory do V OM 501/541 LA), blok 1 tvoří jednotky 1, 2 a 3 a blok 2 tovří jednotky čerpadel 4, 5 6.
ŘADOVÝ 6 VÁLCOVÝ MOTOR


6 VÁLCOVÝ MOTOR DO V


  • U 8 válců do V (motory OM502/542 LA), blok 1 je tvořen jednotkami čerpadej 1, 3, 7 a 8 a blok 2 jednotkami 2, 4, 5 a 6.

8 VÁLCOVÝ MOTOR DO V

Když dojde k závadě na jednom bloku válců, je obtížné nastartovat motor a volnoběh je nestabilní. Pokus se to stane, první krok je ověřit, s pomocí diagnostického zařízení Jaltest, zda řídící jednotka má uložené nějaké závady v paměti a jestli se uložená závada vztahuje k bloku válců. Pokud ano, postupujte podle následujících kroků:
  • S Jaltestem, provést test komprese pro potvrzení, že zde nejsou mechanické záady s dopadem na válce.
  • Za pomocí elektrických schémat, které jsou obsaženy v diagnostickém zařízení, zkontrolujte stav elektroinstalace od řídící jednotky MR k poškozené jednotce čerpadla.
  • Ověřte hodnotu odporu cívky dotyčného čerpadla. I v tomto případě Jaltest poskytuje doplňkové informace hodnotách odporu, které by tyto cívky měly mít.

Od našeho Oddělení technické podpory v Cojali, a se zkušenostmi jeho členů, kteří ověřili, že v případě prověření všech výše zmíněných kroků bez nalezení závady, je nutné zkontrolovat a opravit řídící jednotku MR.

MR ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA

Cojali má vysoce kvalifikovaný profesionální tým v oddělení Electroniky, který se těmito opravami zabývá a provádí je do 24 hodin. Díky spolehlivosti takových opravárenských prací, můžeme nabídnout záruky až na 1 rok pro tento typ řídící jednotky MR.


Damián Muñoz
Oddělení technické podpory 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama