Jaltest ETM (Electronický Testovací Modul)

11. prosince 2015 v 16:16
ETM je doplňkový modul obsažený v Jaltestu pro ověřování a kontrolu různých elektronických modulů a senzorů nainstalovaných na nákladních vozidlech.


Pokud se testují tyto komponenty přímo, bez propojení přes řídící jednotky, je proces jejich kontroly je rychlejší a zároveň se eliminují případné diagnostické chyby, které nejsou přímo v testovaných komponentech (konektory, kabely, ECU, atd.).
ETM může provádět diagnostiku na:
  • EBS modulátory Wabco a Knorr-Bremse.
  • Senzory rychlosti u systémů ABS a EBS.
  • Senzory opotřebení brzdových desek u třmenů Knorr-Bremse a Meritor.
Pro připojení k těmto součástkám jsou nutné následující konektory:
Přídavná modul ETM se připojuje k požadovanému modulu přes odpovídající kabel. Navíc je nutné použít externí napájení z baterií vozidla.
Když detekujeme bežná selhání v modulátoru EBS, použili bychom diagnostické zařízení pro zjištění kódů závad. Pak zkontrolujeme elektrickou instalaci, řídící jednotku a modulátor pro nalzení vadné součásti. Co je výhodou použití ETM modulu? Je to přímé připojení k modulátoru a jeho rychlá a snadná kontrola.
Takto ušetříme hodně peněz a času. Zbaráníme chybám a výměně modulátoru, který je v pořádku, protože problém může být pouze v elektrickém vedení.
Pokud chceme zkontrolovat senzory rychlosti, musíme postupovat podobně:
Nebo v případě senzorů opotřebení brzd:
Jaltest ETM je velmi užitečné zařízení, které setří mnoho času a peněz každý den. Je to unikátní zařízení na trhu, vyrobené jednou z nejzkušenějších společností v oblasti diagnostiky nákladních vozidel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama