ČASTÉ ZÁVADY: Udržba Pneumatického Systému

2. října 2015 v 16:09
V současné době je pneumatický systém nákladnéch vozidel nezbytnou součástí, který se používá hlavně pro systémy brzdění a pérování. Tyto systému potřebují kvalitní a čistý vzduch.

Jednotka APM namontovaná na Renault, modely DXiJe běžné, že kompresory, které jsou montovány na nákladní vozidla, tento vzduch znečišťují (voda, olej, atd). Pro čistění vzduchu od těchto nečistot, ventily obsahují vysoučecí filtr. Tento filtr zachycuje nečistoty vzniklé v kompresoru.


Doporučuje se vyměnit filtry nejméně každých 100.000 km nebo jednou ročně. A je vemi důležité dodržovat tyto limity, jinak můžou nečistoty proniknout do pneumatického systému vozidla. Nečistoty ovliňují činnost různých ventilů, které regulují činnost pérování a brzdění.
Navíc, vozidla se používají i zónách, kde v zimě hodně klesají teploty a voda z kondezace se může dostat do systému a při jejím zamrzání může dojít k negativnímu ovlivnění funkce brzdového systému a tím ovlivnit bezpečnost vozidla.

Vysoušeč vzduchu namontovaný na Volvo, modely FH/FM

Výrobci nákladnéch vozidel stále více stanovují pravidla (datum nebo ujetou vzdálenost) pro výměnu filtrů vysoušeče. Mimo to, pro bezpečnost řidiče, jsou zobrazována varování na palubní desce s informací o dosažení časového nebo kilometrového limitu pro používání filtru. V současných vozidlech je nutné vyměnit vysoušeče a filtr resetovat v řídící jednotce vozidla. Pro "reset" je nutné mít Jaltest Diagnostické zařízení. Toto je nejlepší zařízení pro kontrolu opotřebení a zbývající čas pro použití a také pro jeho resetování, pokud je to nutné.


Je opravdu důležité dodržet čas nebo ujetou vzdálenost stanovenou výrobcem vozidla pro výměnu filtru vysoušeče. Špatná kvalita vzduchu v pneumatickém systému může ovlivnit bezpečnost vozidla, a také náklady na provoz vozidla, protože nečistoty jsou hlavní příčinou opotřebení součástí pneumatického systému.
Damián Muñoz

Oddělení technické podpory
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama