Časté závady v létě.

13. srpna 2015 v 18:16
Které jsou nejčastější závady v létě?
V létě, kvůli vysokým teplotám, je nejčastější závadou nadměrná teplota chladícího systému motoru. Tyto závady ovlivňují činnost motoru a dalších bezpečnostních systémů náklaďáků, jako je retardér.
Které součástky mohou být ovliněny?
Motor: když teplota přesáhne normální úroveň, na přístrojové desce se rozsvítí červená kontrolka na teploměru, která indikuje vysoké riziko vážné závady kůli přehřátí motoru.
Nové systémy řízení motoru jsou schopné omezit jeho výkon. Tyto systémy kontrolují teplotu ze senzorů teploty vody, oleje, vzduchu, atd. Pokud během provozu vozidla dosahují prahových hodnot, nařídí řídící jednotka omezen výkonu pro regulaci teploty.

Ventilátor je komponent, který může představovat více problémů kvůli nadměrné teplotě. Současná vozidla jsou vyráběna s ventilátory, které mají elektronické zařízení pro neustále informování řídící jednotky motoru o svých otáčkách, a které jsou rychle aktivovány a deaktivovány.

Retardér, který je součástí chladícího systému motoru, opravdu důležitý systém pro bezpečnost vozidla může být také ovlivněn. Když stoupá teplota motoru, může ztrácet účinnost a dokonce přestat brzdid, vážná riziko pro bezpečnost nákladního vozidla a jeho pasažérů.


Jak bychom opravili tuto závadu?
Musíme znát činnost chladícího systému a jeho součástek, atd. Jaltest je nástroj, který nám pomáhá při opravách těchto závad, zkracuje čas oprav a snižuje náklady a ně. S diagnostickým zařízením Jaltest můžete kontrolovat stav a činnost elektronických a mechanických součástí systému a poznat, zda hodnoty od senzrů teploty jsou správné.

Jak předcházet takové závadě?
Pro předcházení takovýmto závadám je nejlepší provádět preventivní údržbu:
  • Kontolovat chladivo motoru
  • Kontolovat stav objímek potrubí chladícího systému a řemeny.
  • Čistit radiátor chladiče vody chladícího systému.
  • Kontolovat termostat chladícího systému.
  • Kontrolovat stav a činnost senzorů teploty chladící kapaliny, oleje a vzduchu.
Jaltest diagnostické zařízení umožňuje provádět spolehlivé testování součástek bez jejich demontáže z vozidla, kontrola zda hodnoty jsou správné. Navíc, většina výrobců nákladních vozidel umožňuje kontrolovat ventilátor při zastaveném motoru. Jaltest může provádět tyto druhy kontrol se zamontovaným ventilátorem na vozidle a zjistit, zda pracuje správně.
Damián Muñoz
Manažer Technické Podpory
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama